• Simple Item 4

  • При наведении, подчеркивание пропадает

  • При наведении, подчеркивание пропадает

  • При наведении, подчеркивание пропадает

  • Simple Item 5

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Плюси та мінуси БАДів

  • Автор: novaapteka

 

Плюси та мінуси БАДів


     Сьогодні, в століття прогресу, практично, в будь-якій області науки, не виключаючи медичної, багато людей користуються досягненнями цього самого прогресу, чи не намагаючись вникнути в саму глиб нових відкриттів і не боячись тим самим нашкодити своєму організму. А між тим, це досить легко зробити, якщо намагатися схуднути або очистити свій організм за допомогою засобів, які тільки що вийшли на споживчий ринок, і ще не встигли набути широку популярність. Так купуючи БАДи, щоб допомогти своєму організму відновити будь-якої функціональний процес, необхідно ретельно вивчити прикладену анотацію, порадитися з лікарем - фахівцем в цій галузі і дотримуватися суворих інструкцій прийому цих засобів.

     Всі біологічно активні добавки, до якого б типу вони не ставилися, як і будь-які ліки, мають свої плюси і мінуси. Ось їх то й потрібно знати і вміти зважувати, перш ніж починати прийом цих засобів.

     Оскільки всі БАДи діляться на певні групи, почнемо розглядати їх відповідно до цієї класифікації.

     БАДи - замінники їжі

     Одні з найбільш поширених і популярних серед споживачів є БАДи, які відносяться до так званим замінників їжі. Ці препарати покликані знижувати калорійність споживаної людиною їжі, замінюючи при цьому один або навіть кілька прийомів їжі. Випускаються такі БАДи, як правило, у вигляді коктейлів. У своєму складі вони мають клітковину, яка розбухає в шлунку, ніж та знижує в значній мірі апетит. Імітація ж повноцінної їжі створюється за рахунок додаткових речовин, що входять до складу таких БАДів - вітаміни, амінокислоти і білки.

     Плюсами таких БАДів є, перш за все, їх низька калорійність, відсутність протипоказань, відсутність в своєму складі хімічних речовин. Такі БАДи відмінно підходять в якості харчування під час розвантажувальних днів або низькокалорійних дієт і досить ефективні при розумному і підконтрольному використанні.

     Мінуси у замінників їжі теж є. Такими є: неможливість або складність такої дієти, найсуворіше дотримання правил прийому, інакше можна отримати зворотний ефект або результат, ці БАДи дуже швидко набридають і далеко не у всіх викликають ефект ситості. Так само через напівголодного стану у людини може знизитися працездатність. Такі замінники їжі можуть викликати запори і алергічні реакції.

     БАДи пригнічують апетит

     Ця категорія БАДів відноситься до лікарських препаратів. Ці добавки слід застосовувати тільки за рецептом і рекомендації лікаря - фахівця. Покликані вони притупляти почуття голоду, знижувати апетит, і допомагати витримувати суворі дієтичні раціони. Лікарі призначають такі БАДи вкрай рідко, у випадках сильного ожиріння і дисфункцій шлунково-кишкового тракту, оскільки ця група добавок здатна викликати збудження нервової системи людини, занепад сил, фізичне і нервове виснаження.

     Великим плюсом таких добавок є їх здатність швидко і ефективно прибирати почуття голоду. А от мінусів у них набагато більше - занадто багато побічних ефектів, негативний вплив на серцево-судинну систему. У людини, що приймає подібні препарати, може розвинутися психологічна залежність, нервові розлади. Так само люди користуються ними нерідко відчувають запаморочення, безсоння, перевозбудімость, що межує з ейфорією і надмірну пітливість.

     БАДи для спалювання жиру

     Ця група добавок до їжі покликана боротися з жировими відкладеннями в організмі людини. Робляться вони на основі ананасового ферменту - бромелайна. Цей фермент покращує травлення в організмі, що не дуже ефективно в боротьбі зі старими жировими відкладеннями. Тому головний мінус цих БАДів - вкрай низька ефективність. Ну, а плюсом таких препаратів є їх здатність ефективно діяти на шлунково-кишковий тракт і відновлювати патологічні процеси травлення.

     БАДи, здатні створити ілюзію ситості

     Подібні біологічно активні добавки, зазвичай приймаються разом з їжею. Потрапляючи в шлунок, баластні речовини, що входять до складу цих БАДів, розбухають, і людина відчуває ситість на всі сто відсотків. Відповідно, обсяг з'їденої їжі значно зменшується, чим і викликається ефект схуднення і очищення організму.

     Плюсами цієї групи БАДів є: виведення шлаків і токсинів з організму, частіше за все, активізується і нормалізуються дисфункції шлунково-кишкового тракту, нормалізується порушений стілець (особливо у людей, які страждають запорами) Ці БАДи є найбільш нешкідливими і доступними для споживача.

     Але і у них є свої недоліки: не у всіх ці БАДи викликають довгий і швидке відчуття ситості, часто буває, що людина встигає добре поїсти, перш ніж почне діяти препарат в шлунку. І головний недолік цієї групи БАДів - це різке зниження засвоюваності вітамінів і мікроелементів в організмі людини.

     БАДи сечогінну дію

     Найчастіше, форма випуску цієї групи БАДів - чаї. Суть цих препаратів - виведення з організму затриманої солоної або солодкої їжі, рідини.

     Плюси цих БАДів - доступність. А мінуси - частий їх прийом може викликати м'язову слабкість, порушити водно-електролітний баланс організму, шкіра може стати в'ялою і сухий.

     БАДи групи проносного дії

     Це біологічно активні добавки, які здатні нормалізувати травлення і активізувати перистальтику кишечника людини.

     Плюсами даної групи БАДів є: очищення організму від шлаків і токсинів, доступність. А до мінусів відноситься досить велика кількість побічних ефектів, наприклад, ці БАДи можуть викликати звикання, що тягне за собою постійне збільшення дозування, порушення травлення, втрата значної частини калію і солей організмом, що призведе до поганого і неякісного засвоєнню вітамінів, необхідних для нормальної життєдіяльності людини.

     Ось такими плюсами і мінусами володіють основні групи БАДів, які найбільш часто використовуються людьми. Як видно з вищеописаного, вкрай важливо під час прийому біологічно активних добавок, враховувати всі їх позитивні сторони та можливі негативні впливи на організм людини.

 

шаблоны joomla

Новини


Плюси та мінуси БАДів

16 Март 2015

scrapbook-2017948 1280

scrapbook-2017948 1280